Birseyyap Paketi

Birşeyyap Paketi; Şehid Ömer Halisdemir Patani Yetim Okulu İnşası ve Tefrişatı Projesi için geliştirmiş olduğumuz bir kampanya materyalidir. Materyal tümüyle, Dünya’nın farklı bölgelerinde gerçekleştirilen İHH İnsani Yardım Vakfı çalışmalarında tarafımızdan çekilen fotoğraflar kullanılarak hazırlanmıştır.

Birbirinden farklı fotoğraflar kullanılarak hazırlanmış toplam 6 çeşit Birşeyyap Paketi bulunmaktadır.

Bir yetimin yüzünü güldürmek, yalnız olmadığını hissettirmek, sevildiğini ve değer verildiğini bilmesini sağlayarak öz güvenle  geleceğe doğru ilerlemesini sağlamak, insanlık ve ümmetin nasıl bir bütün olduğunu ve olması gerektiğini, çok uzaklarda da olsa, tanımasa ve hiç görmese de onu düşünen ve onun için bir şeyler yapan ağabeyleri ve ablaları olduğunu göstermek için bunun güzel bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.

Birşeyyap Paketi; İHH İnsani Yardım Vakfı‘nın 11 ülkedeki 26 Yetimhanesi‘nde kalan çocuklarımız ile iletişim kurmanızı, onlara duygu ve düşüncelerinizi iletmenizi sağlayan bir çalışmadır.  Paket içerisinde birbirinden farklı sürpriz hediyeler de bulunmaktadır.

Hediyeleşmenin güzellik ve sıcaklığına yetimlerin masumiyetini eklediğimiz bu çalışmada elimizden geldiğince en iyisini ve güzelini, en dikkatli şekilde yapmak, sizler ile yetimlerimiz arasında güzel bir köprü oluşturmak istiyoruz. Bunu gerçekleştirirken de sizlerin mümkün olduğunca katılımcı olabilmeniz, imkanlar ve şartlar dahilinde olabildiğince kendinizden bir şeyler katabilmeniz için elimizden geleni yapmaya çalışıyor, dokunduğunuz şeyleri yetimlerimize ulaştırıyoruz.

İstiyoruz ki; kaleme aldığınız kartpostallarınız yetimlerimizin yüzlerinde bir heyecan ve derin gülümselemelere sebep olsun. Sizlerin güzel mesajlarınızı içeren kartpostallarınızı, yine sizlerin el emeğiniz olan rengarenk zarflar taşısın ve yetimlerimiz için uzun yıllar saklanacak güzel bir anı, bir mutluluk vesilesi olsun.

Şehid Ömer Halisdemir Patani Yetim Okulu Projesi için yapacağınız her 20 TL yardımda bir adet Birşeyyap Paketi adresinize teslim hediyemizdir.

Birşeyyap Paketi’ni nasıl temin edebileceğiniz ile ilgili detaylı bilgiye Maddi Destek sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Birşeyyap Paketi birbirinden farklı sürpriz hediyeler içermektedir. Hediyelerimizden sadece birisi olan özgün kartpostalınıza ;

 1. yetim çocuklarımıza hitaben duygu ve düşüncelerinizi kaleme alır,
 2. ve ardından, kendi hazırlayacağınız bir zarf veya Birşeyyap Paketi’niz ile size ulaştırdığımız ve bir destekçimizin el emeği olan zarf ile bize postalarsanız,
 3. bizler de kartpostalınızı İHH İnsani Yardım Vakfı Dünya Yetimhaneleri‘nde kalan çocuklarımıza hediyeniz olarak ulaştırıyoruz.

Zarf hazırlarken dikkat etmeniz gereken konular ve ne çeşit zarflar hazırlanabileceğiniz ile ilgili bilgiler, örnek zarf modelleri ve yazdırılabilir
ZARF KALIBI
için Zarf Desteği sayfamızı mutlaka ziyaret ediniz.

Kartpostallarınızı hazırladığınız el emeği özgün zarflarınız ile birlikte;

 1. İHH İnsani Yardım Vakfı Genel MerkeziKaynak Oluşturma Departmanı‘na elden teslim edebilir,
 2. ya da ikinci bir zarfın içerisinde aşağıdaki adrese postalayabilirsiniz.

İHH  İnsani  Yardım  VakfıKaynak Oluşturma Departmanı
Büyük Karaman Caddesi Taylasan Sokak No:3  Pk. 34230 Fatih / İstanbul
Telefon: +90 212 631 21 21

Hatalı Kartpostal Örneği

Orijinal Türkçe kartpostallarınız (el yazınız ile) tarafımızdan yapılan tercümeleri ile birlikte çocuklarımıza ulaştırılmaktadır. Hatalı yazılan kartpostalların tercümeleri esnasında genel konsept, mana ve metninizi bozmayacak küçük düzenlemeler tarafımızdan yapılabilir.

Görselliği ve/veya yazılı metni yetim çocuklarımıza ulaştırılmaya uygun olmayan kartpostallar maalesef ki tarafımızdan elenecektir.  Örneğin; yetimliğe fazlaca vurgu yapan, küçük gönülleri üzebilecek kartpostallar.

Kartpostallarınızı doldururken çocuklarımızın gönüllerini incitmemeye özen gösterebilmek, mesajlarınızı hem görsel, hem de içerik olarak en güzel şekilde onlara sunabilmek, ayrıca çalışmalarımızı en doğru, hızlı ve sistematik şekilde yürütebilmek amacıyla bazı önemli noktaları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Lütfen bu konuda hassasiyet gösteriniz.

Dikkat etmeniz gereken başlıca konular;
 1. Metninizi aslına en uygun ve hızlı şekilde tercüme edebilmemiz için kısa ve net cümleler kullanınız.
 2. Kartpostalınızın yetim çocuklarımıza ulaştırılacağını lütfen aklınızdan çıkarmayınız. Baba, anne, evladım, yavrum ve çocuğum kelimelerini, ayrıca onlarla aynı anlama gelebilecek kelimeleri kullanmayınız.
 3. Yetimliğe vurgu yapacak ifadeler kullanmayınız.
 4. Metninizi mümkün olduğunca okunaklı yazmaya özen gösteriniz.
 5. Kartpostal üzerindeki satır çizgilerine mutlaka sadık kalınız.
 6. Metninizi tükenmez kalem ile yazınız.
 7. Metninizi yazarken oluşan hataları karalama yaparak düzeltmeyiniz. Tükenmez kalem yazı silicilerini (Daksil) kullanınız.
 8. Metninizi önce boş bir kağıda yazarak kartpostaldaki yazı alanına sığacağından emin olunuz.
 9. Kartpostalınızın boşluk kısımlarını doldurmaya çalışarak görselliğini bozmayınız.
 10. Kartpostalınız üzerine etiket, fotoğraf ve benzeri şeyler yapıştırmayınız.
 11. Kartpostalınızı yıpratmamaya ve kirletmemeye özen gösteriniz.
 12. Kartpostalınıza tarih yazmayı unutmayınız.