Gerçekleştirilen Etkinlikler

Okul ve sınıflarınızda etkinlik düzenlemek isterseniz bize iletişim sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Siyavuşpaşa İlköğretim anaokulu sınıfı öğrencileri Patani Yetim Okulu Projesi‘ne destek vermek amacıyla zarf hazırlama etkinliği gerçekleştirdiler. Yumurcaklar yetim kardeşleri için birşeyyap‘manın güzelliğini, el becerilerini de geliştirecek eğlenceli bir çalışma haline getirdiler. Kendi gülümsemelerini yetimlerimizin de yüzlerinde oluşturmak için emek verdiler. Hepsine tek tek teşekkür ederiz. Küçük ellerine ve yüreklerine sağlık.

Okul müdiremiz sayın Nuran Sola ve sınıf öğretmenlerimiz sayın Nuray Kadı ve Meryem Şahin hanımefendilere sosyal sorumluluk projemize gösterdikleri ilgi ve yetim çocuklarımıza dair hassasiyetleri için ayrıca çok teşekkür ederiz.

10 B Sınıf Öğretmeni Sayın Zehra Tetik;

Birşeyyap projesine el emeği zarflar hazırlayarak destek vermek amacıyla okulumuzda toplandık. Heyecanlı bir şekilde kartonlarımızı kestik, süsledik. Kar tatilinden de istifade edip tüm gün zarf yaptık. “Ne yapsak?” diye bir süre düşündükten sonra kuş, kelebek, ağaç, çiçek, araba, balık vb desenler çizip önce kendimize kalıplar hazırladık sonra da kesmeye başladık. Zarflarımız için hikayeler oluşturduk, mektup taşıyan kuşlar çizdik. Öğrencilerimizin kimi resim çizdi, kimi kalıp çıkardı, kimi kesti ve yapıştırdı. Evlerimizde de devam etmeye karar verdik. Kısmetse zaman zaman da okulumuzda etkinlikler yaparak destek vermeye devam edeceğiz.

 

Bizler zarf yapıp süslerken çok keyif aldık. Sizlere de denemenizi tavsiye ediyoruz. Yeteneğim yok demeyin, başladıktan sonra hayalgücünüz ve elleriniz işlemeye başlıyor.

 

Ve son söz: tanımadıkları insanlar ve çocuklar için bir karşılık beklemeden yardım eden, emek veren öğrencilerime ve bize birşeyyap’ma imkanı sunan Birşeyyap ekibine çok teşekkür ediyorum.

10.sınıf öğrencilerinden Merve Sayar;

Zarf etkinliklerimizde yetim kardeşlerimiz için toplandık. Heyecanlı ve mutlu bir şekilde yapmaya başladık ve çok güzel süslü zarflar ortaya çıkarttık. Eğlenceli ve güzel dakikalar geçirdik. Bu yardım kampanyasına küçük de olsa bir katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Bu projeden bizleri haberdar eden hocamıza çok teşekkür ediyorum. Yetim kardeşlerimiz ve sizler inşaAllah zarflarımızı beğenirsiniz.

Saygı değer okul müdiremiz Havva Özşahin, öğretmenlerimiz Emine Pınarönü ve Yüsra Gül Gürbüz hanımefendilere vermiş oldukları destek ve göstermiş oldukları hassasiyet için çok teşekkür ederiz.

Öğretmenimiz Sayın Havva Özşahin hanımefendi;

Sevgi Çiçekleri Oyun Evi olarak Birşeyyap projesine zarflar hazırlayıp süsleyerek destek verdik. Çocuklarımız hem eğlendiler hem de hayal güçlerini kullanarak çok çeşitli zarf süslemeleri yaptılar.

 

Çocuklarımıza yardımlaşma, sorumluluk, sevgi ve saygı gibi değerlerin kazandırılması biz öğretmenler için çok önemlidir. Zihin, ahlak, ruh ve duygu olarak bakımından gelişmiş bir kişiliğe sahip; insanlığa ve topluma karşı sorumluluk sahibi, hassas ve yapıcı bireyler olarak yetişmeleri öncelikle ailelerin, ardından da biz öğretmenlerin en önemli vazifemizdir.

 

Birşeyyap ekibinin çocuklarımı aktif bir şekilde projelerinin içerisine katarak yukarıda bahsettiğim değerler doğrultusunda gelişimlerine ciddi bir katkı sağladığını düşünüyorum. Çocuklarımızın öğretmeye çalıştıklarımızı fiili şekilde yaşamaları ve yapmaları çok yararlı oldu. Bizlerin ve çocuklarımızın birşeyyap’malarına vesile oldukları için kendilerine çok teşekkür eder, desteğimizin devam edeceğini özellikle belirtmek isterim. Allah muvaffak etsin.

Anaokulu Sınıf Öğretmeni Sayın Esma Yavuz Erkoyuncu hanımefendi;

1995 yilindan bu yana muhtaç insanlara maddi ve manevi yardima koşan İHH İnsani Yardım Vakfı ve Patani’deki yetim çocuklarımızın eğitim ihtiyacını karşılayabilmek için bir proje ile kampanyasını başlatarak yürüten Birşeyyap gönüllü ekibinin ortak çalışması Patani Yetim Okulu Proje’sine bizler de minik öğrencilerimiz ile katkida bulunmanin sevincini yaşamaktayiz. Düzenlenen bu etkinlikte çocuklarimiz, el becerileri ile kendi emeklerini kardeşlerini mutlu etmek için ortaya koydular.

 

Peygamberimizin yetime verdiği önemin ve bu bilincin günümüzde en güzel bu tarz çalışmalar ile anlaşıldığını ve sağlandiğini gözlemlemekteyim.

 

İHH ve Birşeyyap’a Patani’de inşa edecekleri okul için, ayrıca da gerçekleştirdikleri etkinlikler ile bizlere de katkı verme, birşeyyap’ma imkanı sundukları için çok teşekkür ederim. Desteğimiz inşaAllah devam edecek.

Çınar koleji anaokulunun minik öğrencileri Patani Yetim Okulu Projesine elleriyle süsledikleri zarflarla destek verdiler. Yumurcaklar hiç görmedikleri uzak ülkelerdeki kardeşleri için birşeyyap’manın heyecan ve mutluluğunu, hayalgüçleri ve el becerilerini kullanarak çizdikleri resimler, yaptıkları süslemeler ve yazdıkları notlar ile gösterdiler. Her bir yumurcağımıza tek tek teşekkür ederiz. Küçük ellerine sağlık.

Sınıf ögretmeni ve zümre başkanı Sayın Duygu hanımefendi özelinde Çınar Koleji ailesine yetim çocuklarımız için gösterdikleri sosyal sorumluluk hassasiyeti ve verdikleri destek için şükranlarımızı sunarız.

Sayın sınıf öğretmenimiz Ragibe Aydın hanımefendi;

Sosyal sorumluluk projelerinin artarak devam etmesi bizler için sevindirici bir gelişmedir. Bu anlamda okulumuzda düzenlediğimiz etkinlik ile öğrencilerimizi de projelerinin bir parçası yapan Birşeyyap ekibine çok teşekkür ederiz. Her Sınıfın Bir Yetimi var projesi gibi, öğrecilerimizin yaparak yaşadıkları bu deneyimin bütün hayatlarını etkileyecek önemde olduğu kanaatindeyim.

 

Çocuklarımıza sadece anlatarak değil, aynı zamanda yapmalarına da imkan verecek çalışmaların içerisine girmelerini sağlamak gerektiğini düşünüyorum. Bu çocuklarımızın gündemine girmemiz demektir.

 

Çalışmalarından dolayı Birşeyyap ekibine tekrar teşekkür ederim.

Mektep Eğitim Derneği’nde üniversiteli genç arkadaşlar Birşeyyap projesi için zarf etkinliğinde düzenlediler. Patani’de yetimler için bir okul inşa edilmesine katkı vermek amacıyla düzenledikleri etkinlikten son derece memnun olduklarını ifade eden öğrenci arkadaşlar proje ve kampanyamız hakkında fikirlerini bizlerle paylaştılar.

Hatice Turgud:

Umut olmak için, yaşamak-yaşatmak için, gelecek adına iyi birşeyler yaptığımızı düşünüyorum…

Rabia Efe:

Hacı Bektaşi Veli’nin çok sevdiğim bir sözünü aktarmak istiyorum. Diyor ki : ‘Gelin bir olalım, iri olalım. Birleşmeliyiz ki bir olalım.’ Sanırım bu söz daha nice çalışmaya katılacak arkadaşımızı da teşvik edici olur. Ümmet için neden birşeyler yapmamız gerektiğini de çok açık bir şekilde ifade ediyor aslında.

Esma Yalçın:

Kant’ın iği gibi; Güzelde özgürlük, iyilikte ahlak yasasına bağlılık söz konusudur.’ Bizler özgür irademizle bir güzel işte bulunduk. Ufak bir adım bile olsa her zaman bir şey yapılması ümidiyle…

Hilal Akbaş:

Eğitime yapılan yatırım , yatırımların en büyüğüdür. Bu gibi projelerin devamının gelmesi ümidiyle. Nice güzel şeyler yapalım inşalh..

Halime Turgud:

Küçük bir sadaka büyük bir umuttur. Birşeyyap projesi umutlarımız için bir adım. Küçükte olsa destek vermiş olmak çok güzeldi..

Nurcan Akbaş:

Hz.Ali ‘Faziletlerin başı ilimdir.’ diyor. Bu proje hem ilme hizmet ediyor, hem de bir yetimin yüzünün gülmesine vesile olmasına. Bu yüzden etkinliğe katılmaktan son derece mutluluk duyuyorum.

Fatma Zehra Turgud:

İlim yolunda neslin ıslahı ,arzın imarı için Patani’ de yetimler için okul inşa edilmesinde bizimde küçücük bir katkımızın olması bizleri mutlu etti. Projeye katılmamıza vesile olan birşeyyap ekibine de ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Selma Elmas:

Böyle projelerin Ümmetin farklı coğrafyalarıyla olan birlikteliğimizi pekiştirdiğini ve yine sınırların aslında o kadar büyük mesafeler olmadığı bilincini de vermesi bakımından son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Dünya yalnız çocuklar güldüğünde güzel.

Öğretmenimiz Sayın Sima Şentürk hanımefendi ;

Okulumuzda miniklerimiz için bir çok etkinlik düzenliyoruz. Bu sebeple bugün de bir etkiliğimizin olması çocuklarımız için rutin bir durumdu. Ancak zarfları kimler için hazırlayacağımızı, çok uzaklardaki yetim kardeşlerine gideceğini ve onları mutlu edeceğini açıklayınca hepsinde bir gülümseme belirdi. Başlayalım mı diye sorduğumzuda da cevap mutlu çığlıklardı. :))

 

Onlar daha 4 yaşında, ama o kadar istekli ve özenle yaptılar ki hediyelerini.. Yaptığımız en güzel ve en anlamlı etkinliklerimizden birisiydi diyebilirim.

 

Birşeyyap ekibi bu güzel proje ile sadece yetim çocukları değil, İklim’in miniklerini de çok mutlu etti. Allah razı olsun bu güzel projeyi bizler ile buluşturdukları için.

 

Zarfı üzerine çizdiği küçük kahramanı ile İskender;
“Ögretmenim, biz bu zarflar ile onları canavarlardan koruyabiliriz.”

Sayın Yonca Erken hanımefendi;

Yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım edebilmek, birşeyler yapabilmek bizi çok mutlu etti. Bizlere böyle bir fırsatı sunan Birşeyyap ve İHH’ya çok teşekkür ederiz.

Böyle çalışma ve etkinliklerin artarak devam etmesi dileğiyle.

Sayın Yeşim Çiçek hanımefendi;

Öğretmenim ve arkadaşlarım ile birlikte sizlere gerçekleştirdiğiniz bu etkinlik için çok teşekkür ederim.

El ele verip kardeşlerimizi, hele de küçük kardeşlerimizi mutlu etmek bizim için çok güzel bir tecrübe oldu. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık.