Sıkça Sorulan Sorular

Biz

Sizinle Nasıl İletişim Kurabilirim ?

Bizlerle İletişim sayfamız üzerinden doğrudan irtibat kurabilirsiniz. Ayrıca Patani Yetim Okulu Proje Kampanyamız hakkında İHH İnsani Yardım Vakfı‘ndan bilgi alabilirsiniz. Telefon : 212 6312121

Birşeyyap Ekibi Çalışmalarını Nasıl Finanse Ediyor ?

Birşeyyap Gönüllü İnisiyatifi Ekibi’nin çalışmalarının nasıl finanse edildiği ile ilgili bilgilere Finansman sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Patani Yetim Okulu Kampanyası

Neden Tayland Patani'de Yetim Okulu Yapıyorsunuz ?

Tayland Patani bölgesinin ve bölge müslümanlarının genel durumu hakkında bilgilere Kısaca Patani sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Okul hakkında teknik bilgi alabilir miyim ?

Patani Yetim Okulu’na ait teknik çizimler ile detaylı bilgilere Proje Bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Okul inşaatı ile İlgili maliyet bilgilerini öğrenebilir miyim ?

İHH İnsani Yardım Vakfı partnerliğinde destek finansmanı sağladığımız Patani Yetim Okulu’nun inşaatı ile ilgili detaylı tablo ve bilgilere Maliyet Bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kampanyaya nasıl destek olabilirim ?

Tayland Patani’de inşaa edilecek ve 500’den fazla yetim ile bölge insanına hizmet verecek olan yetim okulu inşası ve tefrişatı projemize Maddi ve Aynî yardımda bulunabilir, Gönüllü ve Sponsorluk destekleri verebilirsiniz. Ayrıca, Sosyal Medya üzerinden ve Çevrenize Duyurarak da bizlere destek sağlayabilir, tanıtım materyallerimizi kullanabilirsiniz.

Kampanyada gönüllü görev alabilir miyim ?

Çalışmalarımıza gönüllü olarak bilgi, birikim, tecrübe, imkan ve fiili katılımınız ile destek verebilirsiniz. Gönüllü Destek sayfamızdaki ilgili formu eksiksiz şekilde doldurmanız halinde desteğinize ihtiyaç duyulduğu zaman ve konularda sizinle iletişime geçilecektir.

Kampanyaya nasıl sponsor olabilirim ?

Birşeyyap çalışmalarında ihtiyaç duymakta olduğumuz materyal, malzeme, teknik çalışma ve benzeri konularda sahip olduğunuz imkanlar ile sponsor desteği verebilir, aynî yardımda bulunabilirsiniz. Lütfen İletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçiniz.

Kampanyaya nasıl maddi destek verebilirim ?

Tayland Patani’de inşaa edilerek 500’den fazla yetim ile bölge insanına hizmet verecek olan yetim okulu inşası ve tefrişatı projemize Maddi Destek sayfamızı inceleyerek nasıl katkıda bulunabileceğinizi inceleyebilirsiniz.

Kampanya banka hesapları nelerdir ?

Hesap bilgilerimize Maddi Destek sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kampanya hesaplarına 20 TL'den fazla yardım yapabilir miyim ?

Patani’de inşa edilecek olan yetim okulumuza dilediğiniz ölçüde yardım da bulunabilir, okul inşasında pay sahibi olabilirsiniz. 20 TL sınırı sadece Birşeyyap Paketi hediyesi ile ilgilidir.

Birşeyyap Paketi ve Kartpostallar

Birşeyyap Paketi Nedir ?

Birşeyyap Paketi; İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 11 ülkedeki 26 yetimhanesinde kalan çocuklarımız ile sizler arasında doğrudan bir iletişim kurmak, bunu sağlarken oluşacak fon ile de Tayland Patani bölgesinde 240’dan fazla yetim çocuğumuza hizmet verecek Şehid Ömer Halisdemir Yetim Okulu’nu finanse etmek amacıyla geliştirilmiş bir materyaldir.

Projeye yapılan her bir 20 TL yardımda Birşeyyap Paketi adrese teslim hediyemizdir.

Nasıl ve nereden temin edebilirim ?

Birşeyyap Paketlerinin temin edilmesi ile ilgili detaylı bilgilere Birşeyyap Paketi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Fazla sayıda paket istesem, indirim yapar mısınız ?

Birşeyyap Paketleri ticari bir materyal değildir. Sadece ilgili projenin desteklenmesini sağlamak, yetimlerimize sizlerin duygu ve düşüncelerini taşıyarak yüzlerini güldürmek amacıyla, gönüllü finansmanı ile hayata geçirilen ve bir teşvik unsuru olarak destekçilerimize hediye olarak sunulan bir materyal ve imkandır. Dolayısı ile böyle bir durum söz konusu değildir.

Birşeyyap Paketi ile sunulan haricinde kendi aldığım bir kartpostalı doldurarak gönderebilir miyim ?

Birşeyyap Paketi, Patani Yetim Okulu İnşası ve Tefrişatı Proje çalışmasını desteklemek için geliştirilmiş bir kampanya materyalidir. Aynı zamanda sizlerin İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 11 ülkedeki 26 yetimhanesinde kalan çocuklarımıza mesajlarınızı bizim aracılığımız ile doğrudan iletebilmenizi sağlayan bir materyaldir.

Birşeyyap Paketi haricinde temin ettiğiniz herhangi bir kartpostalı doldurarak bize göndermeniz halinde Patani Yetim Okulu inşası bir katkıdan mahrum kalacaktır. Diğer taraftan, projeye uygun geliştirilen materyal haricinde bir materyal genel konsepti bozacak ve çocuklarımız arasında bir farklılık gözetiliyor hissi uyandırma tehlikesini ortaya çıkartacaktır.

Bu sebeplerden dolayı Birşeyyap Paketi haricinde temin edilerek gönderilen kartpostalların bölgelere ulaştırılması maalesef ki gerçekleştirilemeyecektir.

Açıklama kısmını yazdırmayı unuttum. Ne yapmalıyım ?

Projeye ait banka hesabına yardım yaparken açıklama kısmına “Ad Soyad – Telefon – Adress – İstenen Paket Adedi” bilgilerini yazdırmayı unuttuysanız ve Birşeyyap Paketi hediyenizi almak istiyorsanız İletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Birşeyyap Paketim elime ulaşmadı. Ne yapmalıyım ?

Yardım anında açıklama kısmına “Ad Soyad – Telefon – Adres – İstenen Paket Adedi” bilgilerini yazdırdığınız ve 5 iş günü geçmiş olmasına karşın kargonuz elinize ulaşmadıysa iletisim sayfamızdan bize yazabilirsiniz.

İletişim formumuzu eksiksiz şekilde doldurunuz. Metin kısmına aşağıdaki bilgileri ve dekont fotoğrafını mutlaka ekleyiniz.

  • Ad Soyad- Telefon- Adres- İstenen Paket Adedi
  • Banka dekont fotoğrafı (Okunur olmasına özen gösteriniz)
  • Yardım yapılan gün, banka, meblağ ve dekont numarası

Kartpostal metnimi hangi dilde yazmalıyım ?

Yetimlerimize hitaben doldurduğunuz kartpostallarınız, hazırladığınız zarflarınız ile birlikte 11 ülkedeki 26 İHH İnsani Yardım Vakfı Yetimhanesi‘ne bizim aracılığımız ile ulaştırılmaktadır.

Kartpostal metinlerinizi TÜRKÇE yazmanız gerekmektedir. Sizin dokunduğunuz ve orijinal el yazınızla doldurduğunuz kartpostallarınızı yetim çocuklarımıza yanlarında tercümeleri ile birlikte ulaştırıyoruz. Çocuklarımız arasında farklı uygulama izlenimi oluşturarak bazılarının mağduriyetlerine sebebiyet vermemek amacıyla sizlerden başka bir dilde yazmamanızı önemle rica ediyoruz.

Yetim çocuklarımızın sizlerin duygu ve düşünceleriniz ile kaleme aldığınız satırları kendilerinin görmelerini ve dokunmalarını istiyoruz. Bu sayede sizler ile çocuklarımız arasında kurmaya çalıştığımız iletişimi yazılı iletişimin ötesine taşımayabilmeyi hedefliyoruz.

Kartpostalımı yazarken nelere dikkat etmeliyim ?

Birşeyyap Paketinizden çıkan kartpostalınıza çocuklarımıza hitaben duygu ve düşüncelerinizi kaleme alırken dikkat etmeniz gereken konularla ilgili bilgilere Birşeyyap Paketi sayfamızda bulunan Nelere Dikkat Etmeliyim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Kartpostalımı gönderirken nelere dikkat etmeliyim ?

Kartpostalınızı İHH Dünya Yetimhaneleri’ne ulaştırılmak üzere bize gönderirken ;

1) Mutlaka bir zarf ile ya da paketleyerek göndermeye,

2) El yapımınız veya süslemeniz bir zarf ile yollayacak iseniz zarar görmemesi için ikinci bir zarf veya paket kullanmaya,

3) Zarfın içerisine kartpostalınız dışında başka hiçbir materyel eklememeye lütfen özen gösteriniz.
Kartpostal dışında eklenen materyaller maalesef ki çıkartılacaktır.

Kartpostal zarfımın içerisine hediye de ekleyebilir miyim ?

Zarflarınızın içerisine kartpostalınızdan başka KESİNLİKLE hiçbir materyal  eklemeyiniz.

1) Zarflarınıza ekstra materyal eklemeniz ilgili bölgelere ulaştırılmasında işyükünü arttıracaktır. Havalimanlarında sorunlar ve gecikmeler yaşanmasına, hatta çalışmalarımızın aksamasına sebep olabilir.

2) Zarflara eklenecek birbirinden farklı materyaller yetim çocuklarımız arasında adaletsizlik, gönül kırgınlığı, özenme ve imrenmeye sebebiyet verebilir. Anlaşmazlıklara sebep olabilir. Yetimlerimizin gönüllerini yapmaya çalışırken tam tersi sonuçlara sebep olabilir.

Yukarıda sayılan ve sayılamayan sebepler dolayısı ile LÜTFEN zarflarınıza ekstra materyaller eklemeyiniz. Eklenen materyaller maalesef ki çıkartılacaktır. İlerleyen süreçlerde bu ve benzeri imkanların sizlere sunulabilmesi üzerinde çalışmaktayız.

Kartpostalımı hazırladım. Hangi adrese göndermeliyim ?

Kartpostalınızı ; İHH İnsani Yardım Vakfı – Kaynak Oluşturma Departmanı – Büyük Karaman Cad. Taylasan Sok. No:3 Pk. 34230 Fatih / İstanbul  adresine üzerine 212 6312121 nolu telefonu da yazdırarak postalayabilirsiniz.

Kartpostalınızı içerisine koyduğunuz el emeği zarfınızın yıpranmaması için ikinci bir zarf kullanmayı ya da paketlemeyi lütfen unutmayınız.

Zarflar

Zarfları Kimler ve Ne için Hazırlıyor ?

Destekçilerimiz; Kampanyamıza hazırladıkları zarflar ile gönüllü desteği veren dostlarımızdır. Birşeyyap Paketlerinin kampanyamıza maddi yardımda bulunan hayrseverlerimize ulaştırılması sırasında kullanılmak üzere, el emeği zarflar hazırlayarak bizlere gönderebilirler.

Yardımseverlerimiz; Kampanyamıza maddi destek sağlayan ve Birşeyyap Paketi‘ni temin eden dostlarımızıdr. Birşeyyap Paketlerinden çıkan kartpostallarını bize gönderirken; isterlerse paket ile birlikte kendilerine ulaştırdığımız ve bir destekçimizin el emeği olan zarfı kullanabilir, isterlerse de kendileri yepyeni bir zarf hazırlayabilirler.

Yardımsever Destekçilerimiz; Kampayamıza maddi destek vermekle yetinmeyerek hazırladıkları zarfları da bizlere ulaştıran, bu hayrın büyümesine, daha fazla çocuğumuzun yüzünün gülmesine ve okulumuzun bir an önce tamamlanmasına vesile olma gayretindeki dostlarımızdır.

Zarf Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Birşeyyap Paketi ile temin ettiğiniz kartpostalınızı yetim çocuklarımıza hitaben doldurduktan sonra isterseniz Birşeyyap Paketi ile size ulaştırdığımız ve bir destekçimizin el emeği olan zarf ile, isterseniz de kendi el yapımız olan eğlendirici ve eğitici zarflar ile bize gönderebilirsiniz. Zarfınızı hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili detaylara Zarf Desteği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ne Çeşit Zarflar Hazırlayabilirim ?

Birşeyyap Paketlerini destekçilerimize sunarken kullanılmak üzere el emeği zarflar hazırlayarak bizlere gönderebilirsiniz. Aynı şekilde, temin ettiğiniz Birşeyyap Paketi içerisindeki kartpostalınızı yetim çocuklarımıza hitaben doldurabilir ve hazırlayacağınız el emeğiniz bir zarf ile çocuklarımıza ulaştırılmak üzere bizlere gönderebilirsiniz. Zarf hazırlarken kullanabileceğiniz materyaller ile ilgili bilgilere Zarf Desteği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Aklıma Zarf Modelleri ve Süsleme Metodları Gelmiyor. Ne yapabilirim ?

Birşeyyap Paketleri ve kartpostallarınız için tasarlayacağınız el emeği zarflar ile ilgili örneklere Zarf Desteği sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Google ve benzeri platformlarda zarf nasıl yapılır, el yapımı zarf, handmade envelope, make your own envelope gibi aramalar ile görsel materyallere ulaşabilirsiniz.

Zarfımı hazırladım. Hangi adrese göndermeliyim ?

Zarflarınızı; İHH İnsani Yardım Vakfı – Kaynak Oluşturma Departmanı – Büyük Karaman Cad. Taylasan Sok. No:3 Pk. 34230 Fatih / İstanbul adresine üzerine 212 6312121 nolu telefonu da yazdırarak postalayabilirsiniz.

El emeği zarfılarınızın yıpranmaması için ikinci bir zarf ya da kargo poşeti kullanmayı ihmal etmeyiniz.