Üyeler

Patani Yetim Okulu Projesi Komisyon Üyeleri

Birseyyap-logo-uyelerBirşeyyap‘ın hayata geçmesinde öncelikle kısıtlı zamanları, yoğun iş tempoları ve şahsi meselelerine rağmen en sıkışık ve dar zamanlarında dahi yardım ve desteklerini esirgemeyen, tasarım ve baskı işlerinin hazırlanmasında optimum maliyetler ve minimum hata ile ilerlememizi sağlayan sponsor destekçilerimize,

yasal prosedürler, hukuki konular ve diğer teknik alanlarda verdikleri yol gösterici bilgiler, aktardıkları tecrübe ve fikirleri ile desteklerini bizden esirgemeyen, bir nevi gönüllü danışmanlık yapan sevgili ağabey ve ablalarımıza,

tüm o uzun ve yorucu gece mesailerinde verdikleri destek, fikir, öneri ve eleştirileri ile duaları  için sevgili ailelerimize,

tekrar teşekkür etmek, sabırları ve destekleri için Allah razı olsun demek istiyorum.

Birşeyyap‘ın daha güçlü, verimli ve kaliteli bir hale gelmesini sağlayan, üzerinde yoğun şekilde emek harcayan, özverili çalışmaları ile bir çok şeyi mümkün kılan, katılımları ile bu çalışmanın şahsi ve sınırlı bir fikirden geniş tabanlı bir inisiyatife dönüşmesini sağlayan, ileride de çok önemli katkılar sağlayacaklarından emin olduğum birseyyap.com ekibinin her bir ferdini ortaya çıkardıkları bu özgün kampanya çalışması için tebrik ederim.

Belirtmek isterim ki; burada ismi zikredilen Patani Yetim Okulu Projesi’ne ait komisyon ekibi, projenin sadece yasal prosedürlerini işletmekten sorumlu bir alt komisyonudur. Birseyyap.com ekibi geniş tabanlı bir oluşumdur.

Birbirinden farklı daha nice proje ve kampanyalarda birlikte çalışma zevkini yaşayabilmek ve birşeyyap‘mak duasıyla..

                                                                                Birşeyyap Gönüllü İnisiyatifi adına,

                                                                                                                                      M.Fatih Aker

Uzun yıllar İHH İnsani Yardım Vakfı‘nın yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği farklı proje ve çalışmalarında gönüllü olarak görev  almaktadır.

Görev aldığı çalışmalar esnasında çektiği ve çeşitli vakıf materyallerinde de kullanılan fotoğraflarını farklı bir katma değere vesile etmek amacı ile “ne yapabilirim” düşüncesinden Birşeyyap proje çatısı ve Patani Yetim Okulu İnşası ve Tefrişatı alt proje kampanyasına ait Birşeyyap Paketi  doğmuştur.

Doğma büyüme İstanbul’lu olmakla birlikte aslen Antalya’lıdır. İmam Hatip Lisesi sonrası Beykent Üniversitesinde İngilizce işletme okumuş, ardından da Marmara Üniversitesinde pazarlama yüksek lisansı yapmıştır. Şuan AÖF ile İlahiyat okurken, bir yandan da Osmanlı Türkçesi öğrenmeye gayret etmektedir. Tekstil sektörünün pazarlama alanında çalışmaktadır.

 

Yetim çocuklarımıza sahip çıkarak geleceklerini inşa edecekleri bir okula kavuşturmanın, 10 ülkedeki 23 yetimhanede kalan binlerce çocuğumuzun yüzlerini güldürmenin, yalnız olmadıklarını hissettirmenin, çok uzaklarda da olsa onları düşünen, onları fark eden abla ve ağabeyleri olduğunu göstermenin önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitim başta olmak üzere ihtiyaçları karşılanan her mutlu yetim, mutlu bir dünya için önemli bir adım ve yatırımdır. Yetim çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimizin ve gönüllerimizin de yetimleşmemesi için bir fiili duadır. Bu amaç doğrultusunda sizleri de bizlere destek olmaya ve birşeyyap‘maya davet ediyorum. İnanıyoruz ki; herkes için yapılabilecek bir şey var ve herkes birşeyyap’abilir. En bereketli şey, yetim duasıdır.

Nazif

Uzun süre gönüllü olarak çalışmalarına katıldığı İHH İnsani Yardım Vakfı’nda son 2 yıldır Kaynak Oluşturma Departma’nı bünyesinde Su Kuyusu Projeleri’nin takibinden sorumlu personel olarak görev almaktadır. Görevi gereği, yurt içinde elliden fazla ilde ve yurt dışında da bir çok farklı ülkede yardım çalışmalarına katılmış ve görev almıştır. İstanbul doğumlu olmakla birlikte aslen Sinop’ludur.

“Yurt içi ve dışında katıldığım yardım çalışmalarında şahit olduğum olaylar sürekli olarak “Vakıf olarak bir çok çalışma yapıyoruz. Ama kişisel olarak da birşeyyap‘malıyım.” düşüncesini tetiklemekteydi. Aktif gönüllümüz Fatih kardeşimin projesine önce kulak misafiri, sonrasında ise bilfiil üyesi olarak katıldım. Yapmak istediğim, yapılması gerektiğini düşündüğüm şeyleri hayata geçirebileceğim, tam da aradığım bir çalışma olduğunu düşündüm. Uzun süren istişarelerimiz sonunda ilk adımı atmaya karar verdik ve Birşeyyap ortaya çıktı. Birşeyyap, daha kuruluş sürecinde gönüllü çalışmaları alanında bir çok ilklere vesile oldu. İlk projemiz Patani Yetim Okulu ve projeye ait Birşeyyap kampanyası inşaAllah çok daha farklı ve güzel işlere açılan bir kapı olacaktır.

23 copy

Üç yıldan uzun bir süredir İHH İnsani Yardım Vakfı’nda aktif gönüllüdür. Gerçekleştirilen çeşitli proje ve çalışmalarda görevler almakta, katkı verebileceği alanlarda çalışmalar gerçekleştirmektedir.

İstanbul doğumludur. İmam Hatip Lisesi’den mezun olmuş ve şuan İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nde okumaktadır. Üniversite hayatının yanında Tefsir ve Fıkıh gibi islami ilimler ile ilgilenmekte, yaşayan dünya dinleri üzerine de çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

 

Her aşaması ile kendi kendini, ne olduğunu ve olmak istediğini en güzel şekilde anlatmasını sağlamaya çalıştığımız Patani Yetim Okulu Projesi ve kampanyası hakkında söylenecek çok da bir şey kalmadığını düşünüyorum. Amacımız; Dünya’nın bir ucunda zulm altındaki kardeşlerimizin bizlere emaneti yetimlerimize, kendilerine bir gelecek inşa etme imkanı sunacak bir okul yapmak, bunu da 10 ülke’deki 23 yetimhanede kalan binlerce yetimin yüzünü güldürerek yapabilmek. Birşeyyap‘mak için güzel bir yol.

z1

Yaklaşık 3 yıldır İHH İnsani Yardım Vakfı’nda aktif gönüllü olarak çeşitli çalışmalarda ve etkinliklerde görev almaktadır.

Doğma büyüme İstanbul’lu olmakla birlikte aslen Malatyalıdır. İmam Hatip Lisesi’nin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi AÖF Sosyal Hizmetler Bölümü’nde okumaktadır. Üniversite hayatının yanında, BEKADER Başakşehir Eğitim Kültür ve Aile Derneği’nde Tefsir, Şehir Okumaları ve Arapça eğitimine devam etmekte, ayrıca da İMH İslam ve Medeniyet Vakfı’nda İlim ve Hayat derslerine devam etmektedir.

 

Birseyyap.com ekibi olarak ilk projemizi yetim kardeşlerimiz ve yetim kardeşlerimizin en yoğun olduğu Patani bölgesi için yapıyor olmamız benim için ayrı bir önem taşıyor. Bu hayatta yalnız olmadıklarını biraz olsun hissettirebilmek, yüzlerinde ufacık da olsa bir tebessüme vesile olabilmek için çıktığımız bu yolda, onlara eğitim alabilecekleri bir okul ve okuyabilecekleri yüzbinlerce duygu dolu kartpostal ulaştırmak istiyoruz. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun emek vererek birşeyyap‘an ve yapacak herkesten de razı olsun inşallah.

46

İlk ve orta öğrenimini 1993 yılında doğduğu Kocaeli İzmit’te tamamladı. Sosyal Bilimler Lisesi’nde okuduğu dönemde ebru, halk oyunları, sinema kulübü gibi çeşitli faaliyetlerde yer aldı. Yoğun ilgi duyduğu sosyoloji alanında çalışarak esnaf profili oluşturduğu bitirme tezi ile tamamladığı lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okumaya başladı.

SUİAM-ÇG’de (Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Araştırma Merkezi Çalışma Grubu) iki yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda gönüllü olarak görev aldı. Çalışma grubunca çıkartılan akademik dergide İsrail, Latin Amerika, İbn Haldun, istihbarat gibi çeşitli konularda araştırma inceleme yazıları yazdı.

İstanbul’a gelişiyle birlite SUİAM-ÇG ile eş zamanlı olarak İHH İnsani Yardım Vakfı’nın gönüllü faaliyetlerinde de yer aldı. Daha sonra “Birşeyyap” projesinden haberdar olarak faaliyetlerini düzenli hale getirdi. Dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış kardeşleri için naçizane bir şey yapabilmekten çok memnun.

Gerek inşa edeceğimiz okul, gerekse de ulaştıracağımız kartpostallar sayesinde Dünya’nın farklı bölgelerindeki kardeşlerimiz ile aramızda var olan güzel bağları daha da kuvvetlendirebileceğimizi, fiili bir anlam ve karşılık bularak daha hissedilir bir hale getirebileceğimizi düşünüyorum. Eğitim alanına yapılacak her yatırım, dünyayı daha güzel bir hale getirmek için atılabilecek en etkili adımdır. İnşaAllah bir nebze olsun minik yüzleri güldürebilir, geleceklerini güzelleştirebilecek birşeyyap‘abiliriz.