Zarf Desteği

Birşeyyap olarak tüm proje, kampanya, etkinlik ve çalışmalarımızı planlarken sizlerin de mümkün olduğunca katılım sağlayabilmenizi hedefliyoruz. Bizler, yetim çocuklarımıza, gönüllerini en güzel şekilde hoş edecek, yüzlerini güldürerek mutluluklarını dünyaya yaymalarını sağlayacak mesaj ve emek içeren hediyeler ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.

İnanıyoruz ki; yapılabilecek çok şey var ve herkes birşeyyap‘abilir.

BİRŞEYYAP PAKETİNİ TEMİN EDEN
HAYIRSEVER DOSTLARIMIZ;

 • Temin ettiğiniz Birşeyyap Paketinden çıkan ve çocuklarımıza hitaben duygu ve düşünceleriniz ile doldurduğunuz kartpostalınızı kendi el emeğiniz bir zarf ile birlikte bize ulaştırabilirsiniz.

Böylece kartpostallarınızı, yine sizin el emeğiniz rengarenk ve süslü zarflarınızla çocuklarımıza ulaştırabiliriz. İstiyoruz ki; sizlerin sevgi ve merhametinizle dokunduğunuz kartpostallarınıza, çocuklarımız da sevgi ve mutluluk ile dokunsunlar.

Hediyeler kadar onların nasıl sunulduğunun da önemli olduğunu düşünerek, kendi zarflarınızı tasarlamanızı ve bu emeğiniz ile çocuklarımızın gönüllerine dokunmanızı bekliyoruz. Güzel mesajlarınızı içeren kartpostallarınızın, rengarek, süslü, eğlenceli ve eğitici zarflarınız ile ulaştığı her yetimhanemizde sevinçli koşuşturmalar, mutlu gülümsemeler oluşturmasını umuyoruz.

 • Ya da kartpostalınızı Birşeyyap Paketi ile size sunduğumuz ve bir destekçimizin el emeği olan zarf ile bize ulaştırabilirsiniz.

Sizlerin maddi desteğinize, bizlerle birlikte, en değerli yolla, el emekleri ile teşekkür eden destekçilerimizin özgün zarflarını çocuklarımız ile buluşturarak sizler de onlara teşekkür edebilirsiniz.

Ayrıca, birbirinden farklı zarflar tasarlayabilir ve süsleyerek bizlere ulaştırabilirsiniz. Böylece sizler gibi Birşeyyap Paketi temin edecek diğer hayırsever dostlarımıza da paketlerimizi özgün zarflarınız ile ulaştırmaya devam edebiliriz.

 

HAZIRLADIKLARI ZARFLAR İLE KATKI SAĞLAYAN 
DESTEKÇİ DOSTLARIMIZ;

 • Birşeyyap Paketlerinin hayırsever dostlarımıza sunulması sırasında kullanılmak üzere özgün zarflar hazırlayabilir ve bize ulaştırabilirsiniz.
 • Bizler de Birşeyyap Paketlerimizi yardımsever dostlarımıza sizlerin birbirinden güzel el emeği zarflarınız ile ulaştırabiliriz.

Böylece yardımseverlerimize birlikte teşekkür ederken, toplumsal hassasiyetimizi onların sorumluluk bilinci ile birleştirerek hayr yolunda birlikte hareket edebilir ve yetimlerimize ulaşacak bu güzellikte her birimiz pay sahibi olabiliriz.

İstiyoruz ki, her projemizde olduğu gibi, bu kampanyamızda da sizlerin geniş tabanlı katılımınız ile hep birlikte hayr yolunda toplumsal iletişimimizi arttıralım, imece kültürümüzü modern yollar ve imkanlar ile canlandıralım ve yetimlerimize ulaşacak olan bu güzellikte her birimizin bir dokunuşu, payı, nasibi olsun. Birbirimizin vesilesi olalım.

Hayra ortak olarak onu büyütmenin, desteklemenin, destekleyeni takdir ederek teşvik etmenin, şahıslardan ziyade doğru ve hayrlı davranışların kendisini takdir ederek topluma yayılmasını sağlamanın, hayrın bizatihi kendisini yapmak kadar önemli olduğuna inanıyoruz.

Sizler de bizlere bu yolda katılabilir, yardımseverlerimize teşekkür ederken, aynı zamanda bu kampanyada yol arkadaşlarımız olabilirsiniz.

Okulumuzun inşasında emekleriniz ile pay sahibi olabilir, hazırladığınız zarflarınız ile de yetimlerimizin yüzünde bir gülümseme, gönüllerinde bir sevince vesile olabilirsiniz.

Kampanyamıza katılmak ve hayr yolunda bizimle birlikte birşeyyap‘mak ister misiniz ?

Yan tarafta gördüğünüz zarf kalıbını,

 • Bilgisayarınıza indirerek yazıcınızdan standart A4 boyutunda yazdırabilir,
 • farklı materyallerden zarflar hazırlarken kullanabilir,

ve ardından da zarflarınızı süsleyebilirsiniz.

Zarflarınızı aşağıdaki kalıp ölçülerinde hazırlamanız gerekmektedir.
 
BirZarfYap
HD izlemenizi öneririz.

Hazırladığınız zarflarınız ile #SendeBirşeyyap etiketini kullanarak tüm sosyal medya platformlarında paylaşımda bulunabilir, arkadaşlarınızı etiketleyerek bu iyilik hareketine davet edebilirsiniz. Hayırseverlerimizin de Birşeyyap Paketleri ve sizlerin el emeği zarflarınız ile ilgili duygu ve düşüncelerini aynı etiket ile tüm sosyal medya platformlarında paylaşacaklarına inanıyoruz.

Proje sonunda kampanyamız için hazırlanan zarflardan oluşan bir sergi açmayı hedefliyoruz.
Bu sebeple lütfen zarfınızın üst kapağının dış kısmının sağ veya sol köşesine küçük bir not şeklinde
yaşadığınız il ve hazırladığınız tarihi yazınız.

Hazırladığınız zarflarınızı ;

 • İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi – Kaynak Oluşturma Departmanı‘na elden teslim edebilir,
 • veya ikinci bir zarfın içerisinde aşağıdaki adrese postalayabilirsiniz.

İHH  İnsani  Yardım  VakfıKaynak Oluşturma Departmanı
Büyük Karaman Caddesi Taylasan Sokak No:3  Pk. 34230 Fatih / İstanbul
Telefon: +90 212 631 21 21

Aşağıda belirttiğimiz kriterler kampanyanın hızlı, sorunsuz ve sağlıklı şekilde işleyişini sağlamaya yöneliktir. Lütfen özen ve hassasiyet gösteriniz.

Zarf hazırlarken dikkat edilmesi gereken konular ;

 • Zarfınızın içerisine KESİNLİKLE  herhangi bir materyal eklemeyiniz. Eklenen tüm materyaller çıkartılacaktır.
 • Kalıp üzerinde yazan ölçülerden farklı zarflar hazırlamayınız.Zarf konseptinden çıkmayınız.
 • Zarf ve kartpostallarınızın yetim çocuklarımıza gideceğini lütfen aklınızdan çıkarmayınız. Bu hassasiyet doğrultusunda süslemeler ve metinler hazırlayınız. Yetimlik vurgusu yapmaktan özenle kaçınınız. Örneğin; Evladım, oğlum, kızım, yavrum, çocuğum, baba, anne ve benzeri kelimeleri, çağrışımları ve görselleri kullanmamaya özen gösteriniz.
 • Kabarık olmayan zarflar hazırlayınız.
 • Etrafına bulaşma ihtimali bulunan boyalar ile süsleme yapmayınız.
 • Süslemelerin zarfa sabitlendiğinden, uzantı ve salınımları bulunmadığından emin olunuz.
 • Zarf süslemelerinde metal materyaller kullanmayınız.
 • Zarf süslemelerinde kolay dökülebilir materyaller kullanmayınız.
 • Zarfınızın bir köşesine Şehrinizi ve Tarihi yazmayı unutmayınız.

Kriterlere uymayan zarflar üzerinde değişiklik yapmak, gerekirse zarfları değiştirmek zorunda kalabiliriz.
Lütfen bu konuda hassasiyet gösteriniz.

Patani Yetim Okulu Projesi kampanyamıza sizler de hazırlayacağınız birbirinden güzel zarflar ile destek olabilirsiniz.

Örneğin;

 • İş arkadaşlarınız ile birlikte zarflar tasarlayabilir,
 • Okullarınızda, sınıfça bizlere destek vermek için arkadaşlarınızla farklı zarflar hazırlayabilir,
 • Akraba, komşu ve arkadaşlarınız ile zarf hazırlama günleri tertipleyebilir,
 • Evinizde boş vakitlerinizde ailece zarflar hazırlayıp süsleyebilir,
 • Öğretmenseniz öğrencilerinizle birlikte sanatsal bir etkinlik olarak hayal güçlerini ve el becerilerini geliştirmelerine, paylaşma ve hediyeleşme kültürü kazanmalarına vesile olabilir, dünyanın farklı bölgelerindeki yetim çocuklardan haberdar olmalarını sağlayarak farkındalıklarını arttırabilir,
 • Kurslarda el işi çalışmaları dersi yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

Siz de birşeyyap‘ar mısınız ?

Kartpostallarınızı çocuklarımıza ya da Birşeyyap Paketlerini hayırseverlerimize taşıyacak zarflarınızı birbirinden farklı materyalden hazırlayabilirsiniz. Bu noktada bizler sadece bir kaç örnek vermekle yetinecek ve gerisini sizlerin hayal gücünüze bırakacağız.

 • Hazır zarfların iç ve dış kısımlarını boyabilir,  çizimler yapabilir, etiket ve çıkartmalar yapıştırabilirsiniz.
 • Dergi, renkli, desenli ve boyalı karton ya da yeterli kalınlıktaki kağıtlardan kalıp ebatlarımıza uygun zarflar hazırlayabilir, boyayabilir ve süsleyebilirsiniz.
 • Ebru, resim, kara kalem, hat ve benzeri sanatları yeterli kalınlıktaki kağıt veya kartonlar üzerine icra edebilir, özgün zarflar ortaya çıkartabilirsiniz.
 • Uygun kalınlıktaki keçe, kumaş ve benzeri materyallerden zarflar dikebilir ve süsleyebilirsiniz.

Hazırladığınız zarflarınızı #SendeBirşeyyap etiketiyle tüm sosyal medya platformlarında paylaşarak bu harekete destek verebilir, arkadaşlarınızı etiketleyerek bu iyilik hareketine davet edebilirsiniz.

Özel zarf ölçülerimiz için Zarf Hazırlama sekmesini ziyaret ederek ZARF KALIBImızı indiriniz.

Önemli kriterler” için Nelere Dikkat Etmeliyim sekmesini dikkatle inceleyiniz.

Proje sonunda kampanyamız için hazırlanan zarflardan oluşan bir sergi açmayı hedefliyoruz.
Zarf kapağının dış kısmına küçük bir not şeklinde yaşadığınız il ve hazırladığınız tarihi yazınız.